تازه ها

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: ...تکنیک های موفقیت!

1. Top | #11

عنوان کاربر
    مدیر باز نشسته
    شماره عضویت
    242
    Level
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.7%
    تشکر شده 15 بار در 13 ارسال
    چهار قانون در رابطه با «زمان»

) «زمان» در حال گذر است
    زمان در حال گذر است، یعنی به هیچ وجه نمی توان آنرا ذخیره نمود. به عبارت دیگر، زمان را فقط
    می توان «استفاده» کرد، و تنها تصمیمی که در مورد آن می توانیم بگیریم‏، این است که «چگونه» از وقت خود استفاده کنیم؟ ما می توانیم وقت خود را برای کارهای کم ارزش یا امور ارزشمند صرف کنیم. درهر صورت، زمانی که می گذرد ،برای همیشه از دست رفته است

۲) صرف «زمان» غیر قابل اجتناب است
    قانون دوم این است که، صرف زمان، غیر قابل اجتناب است. هر کاری نیاز به صرف زمان دارد. فرقی نمی کند که این کار، نگاه کردن از پنجره به سمت بیرون باشد یا چند دقیقه خوابیدن بیشتر در رختخواب.
    در هر صورت، هر کدام از این کارها، مقدار مشخصی از زمان را به خود اختصاص می دهد. طبق قانون ۹۰/۱۰، اگر شما ۱۰ % از وقت خود را صرف برنامه ریزی برا ی کارهای خود بکنید، موجب ۹۰ % صرفه جویی در میزان تلاش لازم برای رسیدن به اهدافتان خواهد شد.

۳) «زمان» بی همتاست
    قانون سوم این است که، زمان بی همتاست و هیچ چیز نمی تواند جای آنرا بگیرد. این موضوع، بخصوص در مورد ارتباطات و روابط شما با دیگران صادق است. صرف وقت ، تنها پول رایج و ارزشمند در روابط شما با افراد خانواده ، دوستان، مشتریان و همکارانتان است و هیچ چیز نمی تواند جایگزین آن شود. افراد موثر و کارآمد، همیشه در تلاشند که موقعیتهای زمانی خاصی را ایجاد کنند تا بتوانند وقت خود را با افرادی که در زندگیشان با اهمیتند ،صرف نمایند. از نظر فرزندان شما، « عشق » دقیقا ً با صرف زمان با آنها معنا می شود. این موضوع در مورد همسرتان نیز صادق است.
    ما، دیگران را دقیقاً به همان اندازه ای دوست داریم که وقت خود را صرف آنها می کنیم.
    هر چه بیشتر وقت خود را با فرد دیگری (بخصوص با اعضای خانواده تان) بگذرانید، درک متقابل شما از یکدیگر بیشتر شده و روابطتان گسترش و عمق بیشتری خواهند یافت. اگر آن قدر گرفتار باشید که نتوانید برای فرزندتان وقت بگذارید، کم کم ارتباط او با شما قطع خواهد شد و به دنیای شخصی خودش پناه خواهد برد.

۴) «زمان» کلید تکامل است
    قانون چهارم این است که، برای کامل شدن در هر کار و رسیدن به نقطهٔ پایانی اهدافتان، ناگزیر از صرف وقت هستید. به عبارت دیگر، یکی از مهمترین کارهایی که در مورد اهدافتان باید انجام دهید، این است که، با دقت، میزان وقتی که برای رسیدن به آن هدف لازم است را محاسبه کرده و به آن اختصاص دهید. اگر چنین زمانی را به آن اختصاص ندهید، نتیجه این خواهدبود که کار را نیمه کاره و قبل از رسیدن به هدف رها خواهید کرد. پس باید این زمان را با دقت محاسبه کنید.

● تمرین عملی :
    از امروز تصمیم بگیرید که زمان خود را بجای کارهای کم ارزش، صرف امور با ارزش کنید و این تصمیم را به اجرا در آورید.
    برنامه ای بریزید که بتوانید وقت بیشتری را با افرادی که در زندگیتان مهم محسوب می شوند، صرف کنید

تمام سپاسم
    از آن کسیست که به من نیازی نداشت
    اما فراموشم نکرد.
    "کورش بزرگ"

2. Top | #12

عنوان کاربر
    مدیر باز نشسته
    شماره عضویت
    242
    Level
    1
    پندهای طلایی انیشتین

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

گر خواهان رسیدن به قله های موفقیت و خواسته های واقعی تان هستید حتماً نکته هایی را که در زیر آمده جدی بگیرید:

۱) کنجکاوی را دنبال کنید
    «من هیچ استعداد خاصی ندارم. فقط عاشق کنجکاوی هستم».
    چگونه کنجکاوی خودتان را تحریک می کنید؟ من کنجکاو هستم، مثلا برای پیدا کردن علت اینکه چگونه یک شخص موفق است و شخص دیگری شکست می خورد. به همین دلیل است که من سال ها وقت صرف مطالعه موفقیت کرده ام شما بیشتر در چه مورد کنجکاو هستید؟
    پیگیری کنجکاوی شما رازی است برای رسیدن به موفقیت.

۲) پشتکار گرانبها است
    «من هوش خوبی ندارم، فقط روی مشکلات زمان زیادی می گذارم».
    تمام ارزش تمبر پستی توانایی آن به چسبیدن به چیزی است تا زمانی که آن را برساند. پس مانند تمبر پستی باشید و مسابقه ای که شروع کرده اید را به پایان برسانید. با پشتکار می توانید بهتر به مقصد برسید.

۳) تمرکز بر حال
    پدرم به من می گفت نمی توانی در یک زمان بر ۲ اسب سوار شوی. من دوست داشتم بگویم تو می توانی هر چیزی را انجام بدهی اما نه همه چیز. یاد بگیرید که در حال باشید و تمام حواستان را بدهید به کاری که در حال حاضر انجام می دهید. انرژی متمرکز، توان افراد است، و این تفاوت پیروزی و شکست است.

۴) تخیل قدرتمند است
    تخیل همه چیز است. می تواند باعث جذاب شدن زندگی شود. تخیل به مراتب از دانش مهم تر است
    آیا شما از تخیلات روزانه استفاده می کنید؟ تخیل پیش درآمد تمام داشته های شما در آینده است. نشانه واقعی هوش دانش نیست، تخیل است. آیا شما هر روز ماهیچه های تخیل تان را تمرین می دهید؟ اجازه ندهید چیزهای قدرتمندی مثل تخیل به حالت سکون دربیایند.

۵) اشتباه کردن
    «کسی که هیچ وقت اشتباه نمی کند هیچ وقت هم چیز جدید یاد نمی گیرد».
    هرگز از اشتباه کردن نترسید چون اشتباه شکست نیست. اشتباهات شما را بهتر، زیرک تر و سریع تر می کنند، اگر شما از آنها استفاده مناسب کنید.
    قدرتی که منجر به اشتباه می شود را کشف کنید. من این را قبلاً گفته ام و اکنون هم می گویم، اگر می خواهید به موفقیت برسید اشتباهاتی که مرتکب می شوید را ۳ برابر کنید.

۶) زندگی در لحظه
    من هیچ موقع در مورد آینده فکر نمی کنم، خودش بزودی خواهد آمد.
    تنها راه درست آینده شما این است که در همین لحظه باشید. شما زمان حال را با دیروز یا فردا نمی توانید عوض کنید. بنابراین این از اهمیت فوق العاده برخوردار است که شما تمام تلاش خود را به زمان جاری اختصاص دهید. این تنها زمانی است که اهمیت دارد، این تنها زمانی است که وجود دارد.

۷) ارزش خلق
    «سعی نکنید موفق شوید، بلکه سعی کنید با ارزش شوید».
    وقت خود را به تلاش برای موفق شدن هدر ندهید بلکه وقت خود راصرف ایجاد ارزش کنید. اگر شما با ارزش باشید، موفقیت را جذب می کنید. استعدادها و موهبت هایی که دارید را کشف کنید. بیاموزید چگونه آن استعدادها و موهبت های الهی را در راهی استفاده کنید که برای دیگران مفید باشد. تلاش کنید تا با ارزش شوید و موفقیت شما را تعقیب خواهد کرد.

۸) انتظار نتایج متفاوت نداشته باشید
    «دیوانگی یعنی انجام کاری دوباره و دوباره و انتظار نتایج متفاوت داشتن».
    نمی توانید کاری را هر روز انجام دهید و انتظار نتایج متفاوت داشته باشید، به عبارت دیگر، نمی توانید همیشه کار یکسانی (کارهای روزمره) را انجام دهید و انتظار داشته باشید متفاوت به نظر برسید. برای اینکه زندگی تان تغییر کند، باید خودتان را تا سرحد تغییر افکار و اعمالتان متفاوت کنید، که متعاقبا زندگی تان تغییر خواهد کرد.

۹) دانش از تجربه می آید
    «اطلاعات به معنای دانش نیست. تنها منبع دانش تجربه است».
    دانش از تجربه می آید. شما می توانید درباره انجام یک کار بحث کنید، اما این بحث فقط دانش فلسفی از این کار به شما می دهد. شما باید این کار را تجربه کنید تا از آن آگاهی پیدا کنید. تکلیف چیست؟ دنبال کسب تجربه باشید! وقت خودتان را صرف یاد گرفتن اطلاعات اضافی نکنید. دست بکار شوید و دنبال کسب تجربه باشید.

۱۰) اول قوانین را یاد بگیرید بعد بهتر بازی کنید.
    اگر شما قوانین بازی را یاد بگیرید از هر کس دیگر بهتر بازی خواهید کرد.

دو گام هست که شما باید انجام بدهید اولین گام اینکه شما باید قوانین بازی که می کنید را یاد بگیرید، این یک امر حیاتی است. گام دوم هم اینکه شما باید بازی را از هر فرد دیگری بهتر انجام بدهید اگر شما بتوانید این دو گام را حساب شده انجام دهید موفقیت از آن شما خواهد بود.

تمام سپاسم
    اما فراموشم نکرد.
    "کورش بزرگ"

3. Top | #13

عنوان کاربر
    مدیر باز نشسته
    شماره عضویت
    242
    Level
    1
    پنج استراتژی برای هوشمندانه کار کردن
    به جای زیاد کار کردن

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

بیشتر افراد این توصیه را شنیده*اند که باید هوشمندانه*تر کار کنند و نه زیادتر ولی تعداد کمی واقعا از این توصیه پیروی می*کنند.
    این روزها بیشتر صاحبان تجارت و مدیران اجرایی برای دستیابی به اهدافشان ساعت*های طولانی مشغول کار هستند. اگر شما مجبور شوید ساعت*های زیادی از یک روز عادی را برای تکمیل کارتان کارکنید سپس کار را اشتباه انجام می*دهید! در اینجا ۵ استراتژی برای کمک به شما در هوشمندانه*تر کار کردن به جای بیشتر کارکردن ارائه می*شود:

۱) استراتژی اول: تمرکز
    فکر می*کنید چند دقیقه ازیک ساعت کاری به طورکامل تمرکز دارید؟ ممکن است این امر شما را متعجب کند که این زمان چقدر کم است. تحقیقات نشان داده است که بیشتر افراد می*توانند بین ۵ تا ۱۰ برابر در هر ساعت کاری مولدتر باشند. اگر فکر می*کنید که این گفته اغراق آمیز است می*توانید این آزمایش ساده را انجام دهید. یک دفترچه یادداشت و یک خودکار در کنار خود قرار دهید و شروع کنید به آگاه شدن از سطح تمرکزتان. هر وقت که تشخیص دادید که روی کارتان تمرکز کامل ندارید مدت زمانی را که حواستان پرت بوده است یادداشت کنید. اگر این تمرین را به*خوبی انجام دهید بعد خودتان را کاملا شوکه خواهید کرد. اگر شما بتوانید مهارت ایجاد تمرکز کامل در ساعت*های کاریتان را ارتقا دهید، از میزان تولیدتان متعجب می شوید.

۲) استراتژی دوم: اهرم
    اهرم هنر استفاده از ابزارها جهت افزایش کیفیت کار یا بهره*وری است. این ابزارها می*تواند تکنولوژی باشد مثل: نرم افزار*های کامپیوتری یا می*تواند استراتژی*های سازمانی نظیر سیستم*های بهتر باشد. شما معمولا از چه ابزارهایی برای حداکثر کردن نتایج کارتان استفاده می*کنید؟ برای مثال فروشنده*ای که از طریق سمینارها یا کنفرانس*های تلویزیونی فروش می*کند، مشخص است نسبت به کسی که فرد به فرد می*فروشد میزان فروش بیشتری داشته باشد. چه کاری می*توانید انجام دهید تا زمان، دانش یا مهارت*هایتان اهرم شما باشند؟

۳) استراتژی سوم: تفویض اختیار
    یک بخش خاص اهرم عبارت از تفویض اختیار است. یعنی بکارگیری افراد دیگر جهت انجام قسمت*هایی از کار شما تا وقتتان برای فعالیت*های سودآورتر آزاد شود. بیایید دوباره به مثال فروشنده نگاهی بیاندازیم. اگر فروشنده خاصی در انعقاد قراردادهای فروش متبحر باشد ممکن است دست به تفویض و واگذاری *امور اجرایی فروش زده تا بتواند به عنوان یک فروشنده زمان بیشتری را برای قراردادها اختصاص دهد. اگر سود حاصل از افزایش فروش بیشتر از هزینه واگذاری باشد پس شما سیستم مناسبی دارید. همیشه شنیدن این نکته در بین شکایت*های صاحبان تجارت که فروشندگان آنها از آینده نگری متنفرند و واقعا در مورد آن احساس بدی دارند باعث تعجب من می شود. در فعالیت*های تجاری خودم من همیشه افراد آینده نگر حرفه*ای را استخدام کرده*ام که در این زمینه قوی بودند و با این کار زمان را برای تیم فروش آزاد کرده تا آنها کاری را که در آن توانمند هستند انجام دهند. فروشندگی! البته این استراتژی سودآور است و همه خوشحال هستند.

۴) استراتژی چهارم: مدیریت زمان
    من اغلب می*شنوم که صاحبان تجارت می*گویند که تعداد کارکنان بخش *خصوصی خیلی زیاد است زیرا آنها همیشه ساعت*های زیادی را تلف می*کنند تا کار را انجام دهند. نظر من مخالف این موضوع است. اگر شما نمی*توانید در یک روز عادی کاری، کارتان را انجام دهید پس شما احتمالا فاقد مهارت*های تمرکز، اهرم و تفویض اختیار(واگذاری) هستید یا یک مدیر که در استفاده از زمان ضعیف است. مدیریت زمان هنر سازماندهی خودتان است تا بتوانید تمام کارهایتان را در یک روز کاری استاندارد انجام دهید. اگر شما مدیریت زمان را با مهارت*های دیگرتان ترکیب کنید(رئوس مطالب فوق الذکر) سپس شما می*توانید بهره وری بالایی در یک روز کاری بدست آورید و نیازی به ساعات اضافی ندارید.
    سازماندهی یک روز از پایان روز قبلی شروع می*شود. اگر شما این*کار را هنگام استراحتتان انجام دهید مغزتان به شما کمک خواهد کرد که کارآمدتر باشید. تخمین زده شده که ۵۰درصد از زمان استراحت وقف سازماندهی مغز و ساختار دادن به دانش و تجربیات به دست آمده در طول روز می*شود.
    اگر شما کارهای روز بعدتان را برنامه*ریزی کنید متوجه می*شوید که فرایند*های طبیعی ذهن در زمان استراحت با شما کار می*کنند تا به شما در تحقق برنامه*هایتان کمک کنند. مبانی مدیریت زمان را یاد بگیرید و هر روز از آنها استفاده کنید.

۵) استراتژی پنجم: تمایز قائل شدن بین فعالیت*ها
    من مطمئن هستم که شما قانون۲۰/۸۰ را می*دانید; ۸۰% از نتایج کارتان از ۲۰% تلاش*هایتان بدست می*آید. دلیل اینکه این مساله در مورد افراد زیادی صادق است، این است که آنها نمی*دانند که کدام تلاششان بهترین نتایج را به همراه می*آورد. اگر شما نتایج خوب را ثبت کنید، سپس شما می توانید قاعده ۲۰/۸۰ را تغییر دهید تا برای شما به طور موثرتری کار کند. اگر شما می*دانستید که کدام ۲۰% از فعالیت شما بهترین نتایج را تولید می*کند سپس شما می*توانستید خودتان را سازماندهی کنید تا وقت بیشتری را صرف آن کارها بکنید و بنابراین سود*تان در هر ساعت افزایش می*یافت. اگر شما خصوصیات ۲۰% از مشتریانتان را که ۸۰% تجارت شما را پوشش می*دهند می*دانستید پس شما می*توانستید آن گروه از مشتریان را مورد هدف قرار دهید. فرانک بتگر با استفاده از قانون ۲۰/۸۰ از یک نماینده بیمه ورشکسته به پردرآمدترین شرکت بیمه در آمریکا تبدیل شد. کتاب او هنوز در دسترس است و ارزش زیادی برای خواندن دارد.
    استراتژی شما قرار دادن این ۵استراتژی برای کار در تجارتتان است.
    شما الان ۵ استراتژی دارید، همه کاری که شما باید انجام دهید این است که نگاه کنید به راه*هایی که می*توانید این استراتژی*ها را برای خودتان و تجارتتان به کار گیرید.

تمام سپاسم
    اما فراموشم نکرد.
    "کورش بزرگ"

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران خواننده این موضوع : 0

فعالیت :(نمایش - خوانندگان)

There are no names to display.

کلمات کلیدی این موضوع